У відповідь на потребу підготовки фахівців, здатних приймати адекватні рішення в умовах входження України до світогосподарської системи, на економічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 1999 році була створена кафедра міжнародної економіки. Засновником і першим завідувачем кафедри був відомий вчений доктор економічних наук, професор Школа Ігор Миколайович. Протягом останніх 17 років кафедру очолювали доктор економічних наук, професор Євдокименко Валерій Кирилович, кандидат економічних наук, доцент Лошенюк Віктор Євгенійович, доктор економічних наук, професор Шилепницький Павло Іванович. З 03 січня 2017 року кафедру очолив андидат економічних наук, доцент Саєнко Олександр Сергійович.
Кафедра міжнародної економіки прагне сприяти розвитку вітчизняних лідерів з глобальним та прогресивним мисленням і високим рівнем соціальної відповідальності. Саме тому ми пропонуємо широкий спектр навчальних дисциплін в рамках реалізації освітніх програм «Міжнародні економічні відносини» бакалаврського та магістерського рівнів, котрі націлені надихати та заохочувати до професійного розвитку, формувати фахівців, що володіють двома і більше іноземними мовами, навичками міжнародного спілкування та готові до прийняття ділових рішень у глобальному динамічному середовищі.
На кафедрі міжнародної економіки ми створюємо сприятливий простір для досліджень, науково-орієнтованої освіти, опанування професійних soft та hard скілів та базових академічних знань у сфері міжнародних економічних відносин, зокрема, в таких ключових предметних сферах як міжнародна торгівля, міжнародні фінанси, міжнародний бізнес, міжнародне економічне право, міжнародний маркетинг, менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, крос-культурний менеджмент, багатонаціональні корпорації, європейські економічні комунікації, іноземна мова тощо.
Нині на кафедрі працює 10 співробітників, включаючи 7 кандидатів та 2 докторів економічних наук, та навчається 120+ студентів. Важливою складовою роботи кафедри є перманентне підвищення кваліфікації її науково-педагогічного персоналу. У відповідь на вимоги діджиталізації при підготовці та проведенні лекційних та практичних занять активно та гнучко застосовуються аудіовізуальне обладнання та інформаційні технології (електронна платформа навчання Moodle, платформа організації навчального процесу «Цифровий університет», корпоративна електронна пошта університету, Інтернет-сторінки університету, факультету та кафедри).
Візія – сприяти розвитку вітчизняних лідерів з глобальним мисленням, високим рівнем соціальної відповідальності, орієнтованих на інноваційність та принцип навчання впродовж життя (lifelong learning).
Місія – підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних приймати адекватні рішення в умовах входження України до світогосподарської системи.
Цінності – відповідають ціннісним орієнтирам нашого топ-менеджменту університету та охоплюють:
- Людиноцентричність
- Якісну освіту та дослідження
- Інтернаціоналізацію та глобалізацію
- Суспільну відповідальність і патріотизм
- Доброчесність, етику та прозорість
